Co na zniszczone końcówki włosów – jak poradzić sobie z tym problemem?

Zniszczone końcówki – jeden z najczęstszych problemów

Kobiety często narzekają na kondycję swoich włosów. Do najpopularniejszych problemów z jakimi się borykają zaliczyć można m.in. przesuszone i łamliwe włosy oraz zniszczone końcówki włosów. O ile temat dotyczący pierwszej grupy problemów poruszany jest na łamach artykułów niezwykle często, o tyle rzadko uzyskać można odpowiedź na pytanie: Co na zniszczone końcówki włosów?

Obcinać czy nie obcinać – oto jest pytanie

O fryzurę należy dbać już u nasady aplikując zarówno odżywki bezpośrednio na skórę głowy jak i witaminy odbudowujące włosy od środka, co jednak zrobić w przypadku gdy włosy zdają się być zdrowe a problem leży w zniszczonych końcówkach? Odpowiedź, przynajmniej w punktu widzenia wielu osób jest oczywista – obciąć! Podcinanie włosów to rzeczywiście dobry na sposób na utrzymanie naszej fryzury jednak nie zawsze musi ono stanowić najlepsze wyjście. Wiele kobiet przez lata zapuszcza swoje włosy, tak by osiągnąć zadziwiającą długość, obcięcie ich zazwyczaj nie wchodzi w takim przypadku w grę. Na rynku pojawia się jednak bardzo wiele kosmetyków mających na celu odbudowę i ochronę zniszczonych końcówek. Ich działanie opiera się na skoncentrowanej konsystencji mającej wzmożone działanie. Wszelkiego rodzaju produkty do pielęgnacji zniszczonych końcówek to rodzaj ampułek bądź serów o niewielkiej zawartości, jednak skumulowanej zawartości stanowiącej zbiór witamin i olejków odżywczych. Do najbardziej znanych i polecanych w branży należy chociażby serum regenerujące Wella Enrich. Pozwala ono na szybką i widoczną odbudowę struktury końcówek dzięki działaniu wyciągu z jedwabiu.

Złoty środek

Podcinanie włosów to obowiązek każdej osoby, która pragnie by były one zdrowe i wyglądały ładnie. Ważne jednak, by w przypadku, gdy pojawi się jakiś problem nie rozwiązywać go poprzez obcinanie włosów, powinno to bowiem stanowić ostateczność. Obecnie na polskim rynku w sprzedaży znajduje się wiele wysokiej jakości kosmetyków powodujących regenerację i odbudowę – zarówno włosów na całej długości jak i samych końcówek. Odpowiadając zatem na zadane na początku pytanie „Co na zniszczone końcówki” – dobre serum i ampułki Drogie Panie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>