Keratynowe prostowanie włosów, czy warto?

Zabieg keratynowego prostowania włosów to ostatnimi czasy prawdziwy hit wśród klientek salonów fryzjerskich. Dlaczego jego popularność lawinowo rośnie, jakie koszty są z nim związane oraz co możemy osiągnąć stosując tego typu techniki? Na te i inne pytania warto sobie odpowiedzieć nim zdecydujemy się skorzystać z jego dobrodziejstw.

Wśród Pań ostatnio zaobserwować można wzmożone zainteresowanie czynnościami z zakresu keratynowego prostowania włosów. Jest to zabieg, który pozwala osiągnąć zadziwiające efekty w postaci gładkich, prostych, lśniących i nawilżonych włosów. Jego istota tkwi w działaniach mających na celu swoiste „wyprasowanie” włosów przy użyciu żelazka fryzjerskiego. W ten sposób do struktury włosów przenika keratyna uzupełniając powstałe w wyniku różnych codziennych czynności ubytki. Po całej sekwencji działań włosy suszone są suszarką nastawioną na zbalansowaną temperaturę nawiewu pozwalającą wzmocnić powstały efekt. Zabieg ten cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, gdyż włosy wydają się po nim naturalnie piękne – nie są bowiem obciążone środkami chemicznymi, nie ma także efektu „taniej prostownicy”.

Zabieg keratynowego prostowania włosów jest niestety zabiegiem dość drogim. Jego cena waha się w zależności od salonu i doświadczenia od ok. 600 do nawet 1000 zł. Efekty zabiegu utrzymują się natomiast nawet do 5 miesięcy po jego wykonaniu. Warto jednak poszukać alternatywy, w szczególności jeśli nie jesteśmy pewne czego oczekiwać po zabiegu. Ostatnimi czasy, każdy dobry sklep fryzjerski online może zaproponować swoim klientkom takie kosmetyki fryzjerskie jak zestawy do keratynowego prostowania włosów. Zestawy te świetnie sprawdzą się wśród Pań, które niskim nakładem kosztów chciałyby przetestować wspomnianą metodę. Na rynku otrzymać można m.in. zestaw specjalistycznej firmy KATIVIA, zawierający nie tylko podstawowe komponenty użyteczne podczas zabiegu ale także dodatkowe odżywki.  Warto zatem rozejrzeć się w pierwszej kolejności za tanią alternatywą nim zdecydujemy się zainwestować większe sumy, unikniemy w ten sposób ewentualnych rozczarowań.

Kobiety decydując się na zabieg keratynowego prostowania włosów przede wszystkim powinny mieć świadomość, iż zabieg ten powinien być powtarzany w pewnych okresach czasu. Włosy muszą być ponadto odżywiane i pielęgnowane częściej aniżeli po innych zabiegach. Szukając zatem salonu fryzjerskiego kierujmy się jego renomą a także doświadczeniem i efektami prac fryzjerek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>